Jdi na obsah Jdi na menu
 


   

1. Zdravý jídelníček
Zpestřete jídelníček, už neživíte jen sama sebe, ale i své děťátko. Ve vašem jídelníčku by se měly objevit cereálie, mléčné výrobky, zelenina, ovoce, ryby, libové maso, ořechy a luštěniny. Strava musí být bohatá na energetickou hodnotu a musí obsahovat bílkoviny (jsou důležité pro správnou stavbu), vitamíny a minerály (kyselinu listovou, vitamín D, železo, vápník, jód) a tuky ( jsou důležité pro správný vývoj mozku).
Během dne je důležité dodržovat pitný režim – minimálně 3 litry tekutin denně. Nedoporučuje se pít alkohol a kávu.

 

2. Cvičení pro těhotné
Pokud Vaše těhotenství probíhá bez problémů a Váš gynekolog nic proti cvičení nenamítá, tak se přihlaste do kurzů cvičení pro těhotné. Cvičením podpoříte správné držení těla, předejdete bolestem zad, povolení břišní stěny a poklesu orgánů v malé pánvi.

 

3. Gravidjóga
Kromě kurzů cvičení pro těhotné je výbornou činností gravidjóga, která Vám pomůže odbourat stres, napětí a naučí Vás soustředit se, ovládat svaly pánevního dna a správně dýchat.

 

4. Masáže pro těhotné
Už jste slyšela o speciálních masážích pro těhotné? Tyto masáže Vám pomohou se uvolnit a zklidnit, od bolestí zad, ramen i při otocích.
Dávejte si však pozor, u koho si necháváte masáže dělat. Masáže těhotným může provádět pouze vyškolený a zkušený terapeut.

 

5. Solná jeskyně
Zůstat zdravá v těhotenství znamená posilovat imunitní systém. A s tím Vám pomůže solná jeskyně. Solné jeskyně jsou vybudovány z různých druh kamenů a soli, ze kterých se do těla dostávají potřebné minerály – draslík, vápník, magnesium, sodík nebo jód a navíc si zde příjemně odpočinete a uvolníte.

 

6. Plavání
Plavání uvolňuje svaly a prohlubuje dýchání. Nemusíte ale jen plavat, můžete si i zacvičit. Voda Vám pomáhá odlehčit od bříška a nezatěžujete klouby.
Bazén musí mít dokonale čistou vodu a musí být určen pouze pro nastávající maminky. Veřejné koupaliště není v těhotenství vhodné.

 

7. Lázně
Musíte odjet někam pryč, abyste si dokonale odpočinula? Jeďte do lázní! Jsou lázně, které mají program i pro těhotné. Mimo lázeňských procedur si tam krásně odpočinete při procházkách po kolonádě a určitě Vám udělá dobře i pobyt na čerstvém vzduchu.