Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moje těhotenství

Příspěvky

Můj porod. První kontrakce, přijetí do porodnice a Vaneska je na světě

28. 7. 2010


 
Celý příspěvek | Rubrika: Moje těhotenství | Komentářů: 0

Poslední návštěva poradny, stavba postýlky a první ozvy v porodnici

28. 7. 2010

10. května jsem jela naposledy k paní doktorce Huvarové do poradny.Po absolvování všech nezbytných věcí v čekárně, jako je vážení, měření a sepisování jsem šla do ordinace. Paní doktorka mě prohlédla, sdělila mi že je vše v pořádku, udělala mi stěry a pro výsledky si mám zavolat za pár dní. Je to prý kvůli tomu, jestli mi budou muset u porodu píchat antibiotika nebo  ne.

 

Tašky do porodnice a předposlední návštěva u doktorky.

28. 7. 2010

19. dubna nás čekala poslední návštěva poradny u paní doktorky v Brně. Byla jsem tam naposledy před 5-ti týdny, tak jsem byla ze všeho už taková nervózní, jestli vše je tak jak má. Připadalo mi, že Vaneska není doposud otočená, protože se mi pořád dělaly boule na obou stranách bříška, takže to vypadlo, že leží napříč.

 

Příprava výbavičky a budování našeho společného hnízdečka

28. 7. 2010

Nakupovat a shánět potřebné věci jsme sice již začali již před pár měsíci, ale čím víc se příchod našeho drobečka na svět blíží, tím víc jsem nervózní a už chci mít všechno doma.

 

První pohyby a první komplikace v těhotenství

28. 7. 2010

Týden po týdnů ubíhá jako voda a naše Vanesska krásně v bříšku roste. 12. ledna jsem pocítila poprvé pohyby. Nejdřív jsem nevěděla jestli je to opravdu ono, na co už jsem delší dobu čekala. Bylo to jen takové nepatrné chvění.

 

Chlapeček nebo holčička?

28. 7. 2010

20. Neboli polovina. Konečně jsem se přehoupla do druhé poloviny mého těhotenství. Ještě jednou tolik a moje miminko bude konečně na světě. Blíží se konečně můj vysněný den. 19. ledna 2010. Podle předpokladů, právě tohle datum by mělo znamenat naše velké štěstí, kdy se konečně dozvíme jestli miminko je zcela v pořádku a jeho pohlaví. ,,Budete chlapeček, nebo holčička?“Ptali se mě čím dál častěji moji známí a kamarádi. Už mě nebavilo pořád dokola odpovídat, že to bohužel ještě nevím.

 

Výsledky testů NT- PLUS v 1. trimestru

28. 7. 2010

2O. listopadu jsme v Brně na Veveří navštívili centrum prenatální diagnostiky, kde zjišťují zda nemá miminko například Downův syndrom. Z krve i z ultrazvuku lze již ve 12 týdnu těhotenství poznat, zda je riziko velké nebo malé, že miminko Downův syndrom mít bude.

 

Těhotenský test a první radosti těhotenství

28. 7. 2010

Sedím v práci a přemýšlím. V tu chvíli mě napadne můj další bláznivý nápad, který se ihned rozhodnu uskutečnit. Popadnu krabičku s těhotenským testem, který jsem měla po ruce v přihrádce u počítače v práci.