Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

   

těhotenství, průběh těhotenstvíCo je to aromaterapie?
Aromaterapie je metoda terapie, která využívá esenciální oleje, které jsou rozpustné v rostlinných olejích (např. mandlovém) nebo i v mléce a medu. Je to metoda, která se používala již v dávných dobách v Egyptě, Číně a Indii.
Aromaterapie ovlivňuje tělesné funkce organismu a působí na naši psychiku. Při používání vhodných esenciálních olejů můžete dosáhnout úlevy při zdravotních i psychických problémech, předejít vzniku některých nemocí a posílit imunitu.

 

Aromaterapie v těhotenství
Aromaterapie pomáhá nastávajícím maminkám zmírnit těhotenské nevolnosti a masáže esenciálními oleji pomáhá ulevit od bolesti zad. Před porodem jsou vhodné k masáži hráze oleje z levandule, tea tree nebo heřmánku.
Aromaterapie v těhotenství není určena ženám trpícím astmatem nebo alergií, diabetičkám, kožními onemocněními, vysokým krevním tlakem a epilepsií.
V průběhu těhotenství musí být esenciální oleje použity dostatečně zředěné. Doporučuje se 10 kapek koncentrovaného esenciálního oleje smíchat s asi 2 lžícemi jiného oleje. Nedoporučuje se používat jakékoliv esenciální oleje v průběhu prvních 12 týdnů těhotenství!

 

Esenciální oleje, kterých byste se měla v průběhu těhotenství vyvarovat: bazalka, hřebíček, skořice, šalvěj, cedr, fenykl, jasmín, cypriš, jalovec, tymián, máta, rozmarýn.

 

Esenciální oleje, které se v průběhu těhotenství doporučují: heřmánkový (proti bolesti a křečím), santalové dřevo (proti depresi a zánětu), citrón (proti bakteriím a plísním), ylang ylang (snižuje krevní tlak) a bergamotový (proti depresi a na osvěžení).

 

Aromaterapie při porodu
Aromaterapii můžete využít i při samotném porodu. Aromalampa na porodním sále vytvoří příjemnější prostředí, zmírní stres a navodí příjemné pocity.

 

Esenciální oleje, které pomáhají zpříjemnit prostředí a zmírnit bolesti: levandule, jasmín, pomeranč, mandarinka, santalové dřevo, muškát