Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

   

těhotenství, hudba, miminkoRelaxační hudba pozitivně působí na těhotné ženy i na ještě nenarozená miminka. I miminko v bříšku vnímá hudbu. Poznáte to podle toho, že ucítíte jeho pohyby. Pokud se mu hudba líbí, ucítíte jemné kopání. Silně začne kopat, když se mu nelíbí.

 

Nebojte se svému děťátku zazpívat
Je známo, že lidský hlas je nejsilnější zbraní, dokáže léčit i harmonizovat a nalézt duševní i tělesnou rovnováhu. Odborníci dokonce tvrdí, že zpěv v těhotenství podporuje přirozený vývoj Vašeho miminka a Vaše zdraví. Při zpěvu se Vám uvolňují hlasivky, tzn. dochází k uvolňování emocionálních bloků a k stimulaci vývoje miminka. Když budete miminku v bříšku zpívat, je větší pravděpodobnost, že bude po porodu lépe spinkat, nebude tolik plakat a v pozdějším věku bude lépe zvládat stres.

 

Miminko si hudbu zapamatuje
Hudbu, kterou jste poslouchala v těhotenství pouštějte miminku i po jeho narození. Vaše děťátko si totiž hudbu pamatuje a bude mu připomínat známé bezpečné prostředí dělohy, to mu dodá pocit bezpečí.

V průběhu posledních let bylo provedeno několik výzkumů na téma, jak reaguje plod na zvuky a hudbu. Při těchto výzkumech se zjistilo, že vážná hudba (např. od Mozarta) miminko uklidňuje a naopak na rockovou hudbu reaguje miminko kopáním.